Geelong

Tuesday, 24th Sep 2019


RACE 1
BECKLEY PARK COMMUNITY MARKET
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1MOONIE CONVOY Sean Cachia 26.511 2
2 5 5PANEL ONE Craig Treherne 26.528 54.8
3 7 7BLACKPOOL ASTRO Renee Kenyon 26.666 9.9
4 8 8GLORY ROAD Craig Treherne 26.782 2.1
5 6 6NEW YORK DIVA Jessica Sharp 26.89 11.5
6 4 4EMPEROR APPLE Julie Riley 26.952 35.5
S - 2DOLCE YOU TOO Gregory Couldridge 0
S - 3SUPREME APPLE Val Awramenko 0
RACE 2
P & R FOOD SERVICES
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1CROWN TUXEDO Daniel Gibbons 23.272 5.8
2 3 3PAMMA Ronald Wood 23.34 6.4
3 7 7DOTTREL Tim Noy 23.459 18.7
4 2 2CRACKERJACK ONE Anita Courts 23.643 11.4
5 6 6POPPO'S DARLING Trevor Whitford 23.679 2.5
6 8 8DEAL'S UP Kenneth Howat 23.939 5.9
7 4 4DARCY RULES Tim Noy 23.968 6.8
RACE 3
MERV JENNINGS SIGNS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4HAZLEHURST Clint Capuano 23.064 4.7
2 8 8CHILL OUT DUSTY Trevor Whitford 23.375 8.4
3 3 3CRACKERJACK JAWS Lori Courts 23.529 3.7
4 6 6CRACKERJACK NASH Michael Gibbons 23.654 2
5 2 2HONG KONG APPLE Val Awramenko 23.998 11.8
S - 1LUMEN SCAR Matthew Marshall 0
S - 7MANE TOY Tim Noy 0
RACE 4
NARDI PRODUCE
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 2 2BLACK MUSTANG Bernie Ender 22.69 6.5
2 1 1MISS MAIA Ebony Deglaitis 23.14 3.1
3 7 7BOMBARDIER KING David Schwarz 23.165 11.2
4 3 3HUNGRY EYES Michelle Mallia-magri 23.245 3
5 6 6HE'S ALEXIS Tracey Deglaitis 23.297 13.6
6 8 8MAGPIE ROBBIE Gary Thorneycroft 23.315 6
7 5 5EQUALS TWO Jack Campbell 23.622 32
8 4 4MT. VIEW GIFT Sharlene Whitford 23.85 78.6
RACE 5
MILLERS MUZZLES (1-2 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7PATRICK FRANCIS Robert Britton 26.208 1.9
2 3 3GETTYSBURG Jason Sharp 26.286 4.8
3 6 6MR. MILFORD Daniel Gibbons 26.351 21.6
4 2 2KRYPTON GIRL Gregory Couldridge 26.482 13.3
5 4 4BRIGHT BLUE Craig Hughes 26.745 45.7
6 1 1MACFID MAGIC Thomas Fiddian 26.806 21.5
7 8 8SWIFT SUCCESSION Emma Palma 26.895 7.8
8 5 5TRINDAD SCORPION Nicole Cachia 26.954 7.3
RACE 6
JIMS MOWING - GEELONG
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1PRIMO BESO Bruno Panetta 26.256 2.5
2 7 7BIG DANCE Natalie Pace 26.564 8.7
3 6 6KURRI KURRI Nathan Hunt 26.783 5.8
4 3 3SPEEDY RYDER Daniel Webber 26.833 6.2
5 2 2BLACKJACK CRUISE Kevin Finn 27.009 23.6
6 8 8MARAMBA Nathan Hunt 27.072 4.2
F 4 4ADORI Nathan Hunt 20.8
S - 5FLOSSY LEE Daniel Gibbons 0
RACE 7
TTS ELECTRICS
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3MAGIC PANTHER Barry Reid 22.89 1.5
2 8 8FLYING SAM Brian Jones 23.052 13.4
3 1 1SPRING KISSED Lewis Green 23.069 34.8
4 4 4SUPER RAGE Larry Franklin 23.127 6
5 7 7RINGCRAFT Denis Craven 23.181 8.5
6 6 6TUESDAY'S GRACE Gregory Couldridge 23.325 8.4
7 2 2ZIPPING ESTER Adam Wilcock 23.476 43.9
RACE 8
OUTLINE PRINT DESIGN
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6GREAT SUCCESS Jack Campbell 26.02 5.9
2 3 3CROUCHER Ronald Wood 26.237 4.7
3 8 8MINTER BEE STAR Sean Cachia 26.396 1.9
4 4 4MAINA HONEY Troy Dorrington 26.415 22.8
5 5 5ROGER THAT Trevor Whitford 26.459 46.1
6 7 7MISS POCKET ACES Robert Bate 26.476 8.4
7 1 1REAL OBSESSION Matthew Marshall 26.641 9.9
S - 2YOU RIPPA PIPPA Stephen Bruce 0
RACE 9
WEDDERMOOR PLUMBING & GAS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 2 2CALZONE Michael Niele 22.919 5.6
2 1 1COYOTE UGLY Jessica Sharp 22.921 2.5
3 4 4TITANIUM SPRINGS Kenneth Howat 22.938 10
4 6 6PRANJIP COMET Murray Collyer 22.98 19.1
5 8 8YOUNG JEBRYNAH Glenn Campbell 23.063 2.7
6 7 7JOE'S GOLD Tracey Deglaitis 23.082 13.4
7 3 3LA COCONUT Paul Gabriel 23.104 52.9
RACE 10
BURNS ARCHER REALTY
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4SUPER HARD Gregory Couldridge 22.814 5.9
2 6 6ALTER EGO Rita Gatt 23.201 5.9
3 2 2DAMO'S PINEAPPLE Lewis Green 23.304 5.1
4 3 3GO SHIRVO GO Jack Campbell 23.427 16.5
5 8 8CRASH LANDING Michael Niele 23.5 4.9
6 7 7WHERE'S MAX Joe Palma 23.567 2.6
S - 1NO SUGAR Scott Sinclair 0
RACE 11
VIATEK TECHNOLOGY
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4MASK Michael Gibbons 23.257 20.2
2 5 5BANYUATIS Glenn Campbell 23.273 4
3 2 2HERE COMES TOM Stephen Bruce 23.284 5.7
4 1 1ZIPPING CHANCE Michael Gibbons 23.335 8
5 8 8SKY BREANNA Jason Sharp 23.522 1.7
S - 7WINLOCK SLIM Anita Courts 0
RACE 12
PARKER PUMPS
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4SELECT BULLY Michael Niele 23.067 5.2
2 7 7SUDDEN CALL Michael Niele 23.183 5.4
3 2 2COOL RAGE Ann Panetta 23.215 4
4 8 8SODA ASHLEE Deborah White 23.348 10.1
5 3 3RUN MAGGIE RUN Raymond Gatt 23.462 12.4
6 6 6ALMENDRA Paul Gabriel 23.484 21.1
7 1 1DON QUIXOTE Jack Campbell 23.538 3
Click here for more detailed results