TUESDAY RACING

(Fully Licenced venue, Dining and
TAB Facilities Available)

  • > Gates Open approx…
    1 hour prior to first race
    (must present card)
  • > FREE ENTRY

FRIDAY RACING

(Fully Licenced venue, Dining and
TAB Facilities Available)

  • > Gates Open 6pm Adults: $6.00
  • > Concession & Seniors: $3.00
    (must present card)
  • > Kids under 16: FREE

ADMISSION

  • > Adults: $6.00
  • > Concession & Seniors: $3.00 (must present card)
  • > Kids under 16: FREE

Geelong

Tuesday, 22nd Sep 2020


RACE 1
GEELONG GOLD CUP HEATS OCT 16
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 3 3HIGH BEAM Ronald Mccullagh 23.206 2.2
2 2 2ZIPPING GYPSY Ricky Coleman 23.318 2.4
3 8 8GYPSY WARRIOR Cristina Gason 23.543 54.5
4 7 7BLAZING XENI Jason Sharp 23.793 5.5
5 1 1URANA VIERI Colin Baker 23.808 17
6 4 4CURIOUS YAALA Jason Wickham 23.916 15.5
S - 6ASTON DIMPLE Matthew Marshall 0
RACE 2
MERV JENNINGS SIGNS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8NADIA BALE Tammy Kennedy - Harris 23.028 2.4
2 4 4LILAC SKY Jason Sharp 23.454 2.2
3 1 1FRAINY'S WELL Colin Baker 23.472 4.3
4 7 7IRVING Suzanne Mannion 24.016 11.7
S - 2LIL MISS SHOOTER Marcus Lloyd 0
S - 5MISS SEDAKA Ricky Coleman 0
RACE 3
TOPCAT VIDEO PRODUCTIONS
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 7 7LORNA'S LUCK George Kantzidis 26.357 3.1
2 4 4MORAINE SHADOW Peter Crawley 26.715 6.1
3 8 8BELT UP BARON Lee Rowe 26.768 2.6
4 6 6WAIKERIE BANDIT Thomas Sharp 26.836 22.9
5 1 1CASH NO CREDIT Shara Quinlan 26.873 4.9
6 3 3BRINDI YAALA Theresa Welsh 26.9 60.9
7 2 2BREAKING STRIDE Matthew Lanigan 27.391 20.1
RACE 4
BECKLEY CENTRE GEELONG GOLD CUP OCT 23
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 8 8PRINCESS SPARKLE David Geall 23.021 3.7
2 3 3BUTTER PUDDIN' Leslie Kenyon 23.147 2.2
3 1 1HAPPY HANNAH Wendy Hughes 23.288 7.5
4 5 5SILVER ARAPAHO Robert Weightman 23.354 40.1
5 7 7MAX MCCARTIN John Frewin 23.434 27.6
6 6 6FREE KICK HAWKS John Paterson 23.602 47.2
7 2 2HEY VAIN ELAINE Tracey Deglaitis 23.615 11.2
8 4 4AGENT STELLA Jai Willoughby 23.78 6.2
RACE 5
TAB.COM.AU (2-4 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6UPRIGHT Robert Chivell 26.515 3.4
2 8 8MADAM MALKIN Lisa Cockerell 26.748 1.7
3 4 4UNA STAR Gregory Mcrae 26.76 9.4
4 3 3SASSY KEATS Shara Quinlan 26.779 34.7
5 7 7SELF ASSURED Peter Crawley 26.855 17.7
6 1 1BELLE CURVE George Kantzidis 26.954 8.9
S - 2FIFTEEN LOVE Kurt Burger-trudgett 0
RACE 6
OUTLINE PRINT DESIGN
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1BLACKPOOL MARVEL Adrian Kenyon 22.815 2.3
2 2 10CALABRESE GINO John Paterson 22.891 12.7
3 3 3GRAPHIC PRINT Barry Reid 23.031 2.4
4 6 6MANITOBA Steven Collyer 23.302 36.6
5 8 8DANCING ROSE Aaron Blake 23.397 16.3
6 5 5ELOPE TO PARIS Jessica Sharp 23.437 8.4
7 4 4CULLQUIN ELIJAH Shara Quinlan 23.466 26.7
8 7 7SPRINGVALE MISTY Anthony Varchione 23.809 48.1
S - 2JIMMY GOES BANG Kurt Burger-trudgett 0
R - 9OUR GIRL DAISY Donna Beasley 0
RACE 7
BECKLEY CENTRE DERBY OCT 23
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 2 2MISSISSIPPI MUD Rita Gatt 26.488 2.9
2 4 4PERMIT GRANTED Paul Hammerstein 26.747 1.8
3 5 5ROMANOVA Warren Duniam 26.758 18
4 7 7HARRELL BALE Steven Collyer 26.938 11.2
5 8 8KISS ME RAZLEY Gary Mannion 26.999 10.9
6 3 3MY VICTORIA John Kantzidis 27.127 77
7 1 1IMA REBEL Derek Faulknall 27.215 46.2
8 6 6ROYAL SOLO Derek Faulknall 27.347 87.7
RACE 8
PARKER PUMPS
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6UNA'S BOY Gregory Mcrae 23.143 25
2 3 3FOXZAMI RAPTOR Matthew Marshall 23.471 2
3 7 7ASTON MOSCATO Tina Womann 23.521 3.2
4 2 2RIVERDALE BEAR Matthew Abela 23.603 22.5
5 4 10BORN A GURU Aaron Blake 23.723 18.4
6 8 8CRACKERJACK SCOT Ronald Fisher 23.861 20.3
7 1 1XENIA BALE Luke Harris 24.053 12.7
8 5 5WINLOCK SQUINTS Calum Blake 24.093 8.4
S - 4HUNGRY EYES Marcus Lloyd 0
S - 9KNOW SUCCESS Alan Clayton 0
RACE 9
P & R FOOD SERVICES (0-1 WIN)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6AUSSIE BUILT Ebony Deglaitis 26.467 1.9
2 4 4DOUGHNUT Malcolm Davis 26.929 6.7
3 7 7TINKER SCOTT Stephen Tabb 27.112 11
4 1 1DISTANT SUN William Lambert 27.334 14.6
5 2 2PANSY PARKINSON Lisa Cockerell 27.343 2.8
S - 3PAW BEHAVIOUR Steven Mcdonnell 0
S - 8FLEXING Matthew Lanigan 0
RACE 10
MILLERS MUZZLES OAKS OCT 23
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 6 6OPEN THROTTLE Douglas Hammerstein 22.752 2
2 1 1RIVERDALE MITCH Ian Green 23.292 4.8
3 7 7AWAKE UNTIL DAWN Jessica Sharp 23.297 30.7
4 2 2COOL STORY BRO Nathan Hunt 23.334 13.5
5 8 8ZIPPING COLA Ricky Coleman 23.422 3.6
6 3 3BAILEYS AND MILK Ronald Fisher 23.432 67.9
7 5 5RIVERDALE BLUEY Matthew Abela 23.632 51.4
8 4 4BIG BUCK Keith Lloyd 23.77 14.3
RACE 11
TTS ELECTRICS (1-2 WINS)
Expand
Watch Video
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 4 4NOT ALL OVER Paul Hammerstein 22.884 14.3
2 7 7STEAMPUNK TIGER Jason Sharp 23.099 2.8
3 8 8BUS DRIVER Jessica Sharp 23.133 2.7
4 3 3KISS MWAH Jai Willoughby 23.166 6.3
5 2 2ZIPPING ELSA Ricky Coleman 23.684 5.7
6 6 6LIMBURG SPECIAL Peter Reivers 23.712 35
7 5 5SCOTT CONFUSION Kevin Quinn 24.333 95.3
8 1 1YENDERRA BAZZA Mary Blake 24.393 57.7
RACE 12
GREYHOUND CLUBS VICTORIA
Expand
Watch Video
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Pl Box Name Trainer Fin. Time SP
1 1 1BLACKPOOL HOLLY Adrian Kenyon 23.323 1.9
2 6 10EASTER ORCHID Peter Crawley 23.409 6.3
3 5 5BOMBER CREEK Peter Crawley 23.659 3.5
4 8 8KRACKA BARCIA Aaron Blake 23.698 88.4
5 3 3FAWN ILLUSION Jake Weightman 23.833 9.2
6 2 2YERAN Nathan Hunt 24.025 47.9
7 7 7SHOCK HORROR Aaron Blake 24.045 64
8 4 4LIMBURG PATRICK Peter Reivers 24.183 16.1
S - 6SULTAN BALE Luke Harris 0
S - 9BILLY MORAN Douglas Hammerstein 0