GATES OPEN
  • Friday’s 6 pm
  • Tuesday’s approx 1 hour before 1st race
ADMISSION
  • Adults: $6.00
  • Concession & Seniors: $3.00 (must present card)
  • Kids under 16: FREE

Geelong

Tuesday, 28th May 2019


RACE 1 3:37 PM
BECKLEY CENTRE CLUB FUNDRAISING
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 36243 1HOPE TO WYN Kyle Goodwin
2 85675 2CROWN ZINDY Correy Grenfell
3 56455 3JANIYA BALE Luke Harris
4 66557 4EQUALS TWO Jack Campbell
5 683 5LARA LAD Michelle Mallia-magri
6 64747 6UZZI BALE Luke Harris
7 72852 7CROWN XENA Correy Grenfell
8 276 8BARBADOS BOY Matthew Lanigan
R 2334F 9INGA MIKEY Mary Inguanti
R 56 10TITANIUM LAD Kenneth Howat
RACE 2 3:57 PM
VIATEK TECHNOLOGY
Expand
  • Type:Tier 3 - Maiden
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 45644 1CROWN BENJI Correy Grenfell
2 87457 2INGA ASSALT Peter Inguanti
3 3372 3CRANKY DAVE Jessica Sharp
4 3F863 4MISS RAMPE Jack Campbell
5 22225 5HUMBLE INQUIRY Peter Inguanti
6 66543 6EMMA'S NOT HAPPY David Basile
7 46P66 7SNAKES ALIVE Michael Meyer
8 7752 8MY GIRL LILLY Rita Gatt
R 72652 9CROWN VINNIE Correy Grenfell
RACE 3 4:12 PM
PARKER PUMPS
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 54474 1DON'S TROUBLE Noel Carthew
2 43336 2SMART SAILOR Marcus Lloyd
3 83756 3RAYLENE BALE Correy Grenfell
4 52434 4BIG LITTLE SIS Kenneth Howat
5 15685 5EXPRESSO LOVE David Taylor
6 44577 6YERAN Nathan Hunt
7 51843 7SPECTRAL BLADE Jessica Sharp
8 471 8SKY BREANNA Jason Sharp
- 64774 9BLUE PHANTOM Nathan Jenner
R 65566 10JOHNNY DUNBAR Peter Brown
RACE 4 4:37 PM
WEDDERMOOR PLUMBING & GAS
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 6
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 7T784 1JUST OVER Kevin Ward
2 77654 2MONOAK Suzanne Mannion
3 54843 3DROUGHT BREAKER Michael Meyer
4 52258 4CHAPTA LEE Brooke Berry
6 24135 6FIRELIGHT TWIST Norman Wynd
7 25221 7ULTIMATE AMADEUS Kate Jackson
8 35755 8KILLANA Nathan Hunt
RACE 5 4:52 PM
PET PANELS.COM.AU
Expand
  • Type:Tier 3 - Grade 7
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 66356 1CHEROKEE FAWN John Galea
2 48846 2BANJO FOZZ Kathryne Tabb
3 86544 3HELLO GOODNIGHT Kerry Jenner
4 7885T 4MACFID MAGIC Thomas Fiddian
6 41435 6MISS TOY Andrea Chapple
7 2717 7FOR THE HORDE Matthew Lanigan
8 75345 8DUNDEE BLITZ Michael Gibbons
RACE 6 5:09 PM
OUTLINE PRINT DESIGN
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 77537 1YAALA ECLIPSE Keith Lloyd
2 36422 2POTERE Chris Johannsen
3 38874 3LEEROY ROX John Rennie
4 44425 4CHARLOTTE ALLEN Marcus Lloyd
5 78753 5CRUISING BETTY Matthew Abela
6 46771 6I'M CIRCUS Natalie Pace
7 57682 7BLACKPOOL NUGGET Anita Courts
8 75517 8FIDGET SPINNER Samantha Taylor
RACE 7 5:29 PM
BURNS ARCHER REALTY (1-2 WINS)
Expand
  • Type:Tier 3 - Restricted Win
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 54732 1FAWN SECRETS Jack Campbell
2 66843 2ALTER EGO Rita Gatt
3 64865 3CROWN SIMBA Correy Grenfell
4 57566 4BLUE BAR PIE Norman Wynd
6 73863 6ROSIE YAALA Marcus Lloyd
7 843F2 7LAILE BROBIO Brooke Berry
8 32677 8YEP YEP Samantha Taylor
RACE 8 5:49 PM
TTS ELECTRICS
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:460
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 31553 1RELLIM DIESEL Robert Bate
2 48514 2FOLDING GREEN Shane Jack
3 61811 3DYNAMIC STREET Clive Mclennan
4 16854 4SHAMROCK VALLEY Vito Inguanti
5 28445 5GREAT SUCCESS Jack Campbell
6 55143 6URBAN RULER Ronald Dunne
7 57351 7SILVIO DANTE Chris Johannsen
8 48643 8MISS POCKET ACES Robert Bate
RACE 9 6:09 PM
JIMS MOWING - GEELONG
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 28647 1DISCO LEMONADE Tammy Kennedy-harris
2 54545 2BLACKPOOL FUNK Anita Courts
3 38575 3COMPLETED Rita Gatt
4 55416 4MAXIMUM BLISS Anita Courts
6 82767 6DORAN'S CALL Jason Formosa
7 63788 7GUNMETAL LIAM Jason Formosa
8 73122 8STRIKE POWER Paul Hammerstein
RACE 10 6:26 PM
NARDI PRODUCE
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 15282 1SOBERED UP Gary Hansen
2 65525 2NICK'S NEVER Shaun Baulch
3 76677 3TUIAKI DORA Shane Jack
4 63734 4SHIMMY DAT RAY Dylan Bate
6 18176 6NINETYMILE DONNY Nathan Jenner
7 77644 7AURORA MISS Shane Jack
8 15211 8JANRAY MAZEL TOV Wade Green
RACE 11 6:41 PM
MILLERS MUZZLES
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 48346 1NAMBROK AGENT Raymond Gatt
2 34773 2RUN MAGGIE RUN Raymond Gatt
3 47524 3BIG KENNY BOBO Wade Green
4 85532 4MILO AND MILK Luke Harris
5 22114 5TINKER BUZZ Stephen Tabb
6 75273 6CARSON COUNTY Jason Formosa
7 65424 7LAVA LAMP Paul Gabriel
8 78775 8GIANT JARVIS Marcus Lloyd
RACE 12 6:57 PM
MERV JENNINGS SIGNS
Expand
  • Type:Grade 5 T3
  • Distance:400
  • Stake money:$825 - $235 - $120
Box Form Name Trainer
1 57884 1DYNA DIEDRE Laurie Mallia
2 6473F 2YEPPY ALLEN Wade Green
3 6T776 3BAKALI LOUIS Brooke Berry
4 61378 4PHAROAH'S DREAM Peter Brown
5 45246 5FLYING SAM Brian Jones
6 76354 6ALMENDRA Paul Gabriel
7 26666 7ZIPPING JOSETTE Chris Johannsen
8 65353 8SPRING KITTY Keith Lloyd