TUESDAY RACING

(Fully Licenced venue, Dining and
TAB Facilities Available)

  • > Gates Open approx…
    1 hour prior to first race
    (must present card)
  • > FREE ENTRY

FRIDAY RACING

(Fully Licenced venue, Dining and
TAB Facilities Available)

  • > Gates Open 6pm Adults: $6.00
  • > Concession & Seniors: $3.00
    (must present card)
  • > Kids under 16: FREE

ADMISSION

  • > Adults: $6.00
  • > Concession & Seniors: $3.00 (must present card)
  • > Kids under 16: FREE

Geelong

Friday, 18th Oct 2019


RACE 1 7:08 PM
P & R FOOD SERVICES
Expand
  • Type:Maiden
  • Distance:400
  • Stake money:$1,325 - $375 - $190
Box Form Name Trainer
1 37266 1PAMMA Ronald Wood
2 362F 2GELLAR BALE Steven Collins
3 6 3STAR BALLERINA Matthew Lanigan
4 34355 4FILORGA BALE Heather Collins
6 318 6WANT IT ALL Glen Burns
7 D226 7EUCHRE JOHN Jason Sharp
8 D245 8WHISKY HANS Jason Sharp
RACE 2 7:27 PM
MERV JENNINGS SIGNS
Expand
  • Type:Mixed 6/7
  • Distance:460
  • Stake money:$1,405 - $400 - $200
Box Form Name Trainer
1 32677 1BABY EDEN Darren Kee
2 63534 2HURRICANE ARMO Chris Armstrong
3 13 3PIRATES PATCH Jess Grima
4 114 4RAZOR SHARP Jason Thompson
6 32654 6RUSTY YAALA Emma Palma
7 45534 7TRAVEL EASY Colin Baker
8 561 8WONDERFUL WORLD John Delaroche
RACE 3 7:49 PM
GRV VIC BRED SERIES FINAL
Expand
  • Type:Mixed 6/7 Final
  • Distance:400
  • Stake money:$4,000 - $1,140 - $570 VICGREYS $1000
Box Form Name Trainer
1 4164 1MYSTIC MOON Anthony Hyde
2 D153 2TYPHOON BOLT Jessica Sharp
3 62332 3LOVE HEART Jessica Sharp
4 1221 4BIG DON'T ARGUE Stefano Cassar
5 35754 5WINSLOW LODGE Robert Proctor
6 13 6LAP IT UP Ian Hopper
7 75124 7BARBADOS DREAM Daryl Williams
8 151 8PERCY'S MAGIC Nathan Rooney
R 86565 9NOBEL PRIZE Jessica Sharp
R 55136 10BLACK ZEBRANO Robert Proctor
RACE 4 8:16 PM
GEELONG GOLD CUP HT1
Expand
  • Type:S/E Heat
  • Distance:460
  • Stake money:$5,280 - $1,510 - $760
Box Form Name Trainer
1 12113 1MIGHTY MAX GONE David Burnett
2 51111 2HOOKED ON SCOTCH Jason Thompson
4 21511 4MEPUNGA ISLA Adam Richardson
5 44784 5BLUE STRIKER Peter Akathiotis
7 36515 7CAPPY MORGAN Lisa Cockerell
8 43125 8AGENT LAYLAN Jason Hardy
RACE 5 8:38 PM
GEELONG GOLD CUP HT2
Expand
  • Type:S/E Heat
  • Distance:460
  • Stake money:$5,280 - $1,510 - $760
Box Form Name Trainer
1 52441 1WILBUR DEEDS Garry Anders
2 31334 2PRANCING TURBO Matthew Lanigan
3 11111 3SPEED STAR Andrea Dailly
4 57131 4WELSLY BALE Steven Collins
6 32124 6HE'S FOR ME Jeffrey Britton
7 21512 7MEPUNGA DANIEL Jeffrey Britton
8 3122F 8LAST HURRAH Matthew Nash
RACE 6 8:58 PM
JIMS MOWING - GEELONG
Expand
  • Type:Grade 5
  • Distance:460
  • Stake money:$1,405 - $400 - $200
Box Form Name Trainer
1 27423 1LEDGERWOOD ROAD Ashley Mcdowall
2 23678 2LAVA YOU BEAUTY David Burnett
3 2F325 3MAGIC JET Steven Collyer
4 64844 4MANITOBA Steven Collyer
5 58652 5ZIPPING MURPHY Ian Cockerell
6 15674 6BEAUT DEEDS Garry Anders
7 81TTT 7SPANDAU BALLET Jessica Sharp
8 65438 8OSHKOSH NAR Steven Collyer
R 86566 9HEDONISTIC Jason Caley
RACE 7 9:15 PM
GEELONG GOLD CUP HT3
Expand
  • Type:S/E Heat
  • Distance:460
  • Stake money:$5,280 - $1,510 - $760
Box Form Name Trainer
1 46715 1ALMAPA SUNSHINE Pasquale Derubeis
2 26644 2TOM RIDDLE Lisa Cockerell
3 34435 3REIKO BOSS Andrea Dailly
4 34624 4MA’S PLUM JAM David Burnett
6 21322 6RILEY'S PAIGE Clint Capuano
7 13312 7FEARLESS John Barbara
8 11614 8SLINGSHOT HAMMER Robert Camilleri
RACE 8 9:41 PM
TTS ELECTRICS
Expand
  • Type:Grade 5
  • Distance:460
  • Stake money:$1,405 - $400 - $200
Box Form Name Trainer
1 44148 1KNOCK THE CLOCK Glen Burns
2 26462 2CROUCHER Ronald Wood
3 12451 3RAVE ON Jennifer Torr
4 27346 4SUVLA BAY Barry Reid
5 18416 5MEPUNGA FRANKIE Jeffrey Britton
6 64475 6YINDI GIRL TURBO Matthew Lanigan
7 32135 7AWESOME CATCH Robert Camilleri
8 13561 8MINNESOTA LEE Anthony Sultana
R 86566 9HEDONISTIC Jason Caley
RACE 9 10:04 PM
GEELONG GOLD CUP HT4
Expand
  • Type:S/E Heat
  • Distance:460
  • Stake money:$5,280 - $1,510 - $760
Box Form Name Trainer
1 25212 1LADY EMERALD Daniel Davis
2 22282 2ALMAPA BERISHA Pasquale Derubeis
4 1312F 4KOUTA MAYHEM Jason Sharp
5 16111 5ASH STAR Marcus Lloyd
7 13111 7PETER GALO Garry Selkrig
8 12611 8VIVATAR Angela Langton
RACE 10 10:29 PM
GEELONG GOLD CUP HT5
Expand
  • Type:S/E Heat
  • Distance:460
  • Stake money:$5,280 - $1,510 - $760
Box Form Name Trainer
1 52258 1LEKTRA CAUTION Clint Capuano
2 63131 2SNAGS MCKENZIE David Burnett
4 61331 4RUNNIN' ROYALTY John Barbara
5 26525 5INKLING Brooke Ennis
7 17417 7WEBLEC ACE Jeffrey Britton
8 31115 8BLUE HUNTER Marcus Lloyd
RACE 11 10:47 PM
OUTLINE PRINT DESIGN
Expand
  • Type:Mixed 4/5
  • Distance:400
  • Stake money:$1,405 - $400 - $200
Box Form Name Trainer
1 12224 1I'M ALL ONE Jennifer Torr
2 43411 2HOT CRUISER Neil Lavelle
3 22415 3INTER LANA Heather Collins
4 12133 4IMMEDIATE Deborah Coleman
5 11743 5LAYBACK CRUISER Jess Grima
6 15126 6TICKLE MY FANCY Kerry Houlahan
7 1155F 7BRIAN HAROLD Matthew Lanigan
8 12267 8ASTON VELOCI Craig Davis
R 31154 9FOXY MOLLY Deborah White
R 15781 10FIERCE AN' FANCY Jess Grima
RACE 12 11:07 PM
MILLERS MUZZLES (1-3 WINS) (275+RANK)
Expand
  • Type:Restricted Win
  • Distance:400
  • Stake money:$1,405 - $400 - $200
Box Form Name Trainer
1 43377 1RED RAILER Lewis Green
2 72455 2KID WINSLOW Robert Proctor
3 46531 3JOE'S GOLD Tracey Deglaitis
4 16777 4MISS RAMPE Jack Campbell
5 57434 5QUICK TRANSITION Emma Palma
6 86565 6NOBEL PRIZE Jessica Sharp
7 66137 7THANDIE BALE Steven Collins
8 F4523 8BUTTERFISH Peter Fulton
R 62275 9HARRELL BALE Steven Collyer
R 26558 10WHIPPER'S CHANCE Lewis Green